دنیا 2روزه

 
خود سانسوری
نویسنده : رضا - ساعت ٩:٠٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ خرداد ،۱۳۸۸
 

شوک .... اشک ..... خشم ....

 

بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ   سوره تکویر آیه (٩)


 
comment نظرات ()
 
 
امید به آینده روشن
نویسنده : رضا - ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٢ خرداد ،۱۳۸۸
 

می بینم که هنوز حوزه های اخذ رای شلوغ و متراکمند....

 

ایول داره بابا

 

سبز باشید...

آماده جشن پیروزی باشید


 
comment نظرات ()
 
 
26 خطا و غلط در مناظره احمدی نژاد
نویسنده : رضا - ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸۸
 

محمود احمدی‌نژاد که به نظر می‌رسد به شدت نگران از دست رفتن صندلی ریاست‌جمهوری است، در مناظره چهارشنبه شب خود عملاً نه به مصاف میرحسین موسوی، بلکه به رویارویی با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی پرداخت. اگرچه به سادگی می‌توان تناقض اظهارات احمدی‌نژاد را بیان کرد، اما وی می‌تواند با پاسخ به چند پرسش ساده، حداقل اتهام دورویی را از خود رفع کند

وی در این سخنان عملاً اکثر مسئولین ارشد نظام را به دست‌اندازی به بیت‌المال و رانت‌خواری متهم کرد و با نام بردن از اشخاص فراوانی، مدعی فساد مالی آنان شد.

اگرچه به سادگی می‌توان تناقض اظهارات احمدی‌نژاد را بیان کرد، اما وی می‌تواند با پاسخ به چند پرسش ساده، حداقل اتهام دورویی را از خود رفع کند:

1. این هجمه سنگین علیه هاشمی و دولت وی، در شرایطی که محمود احمدی‌نژاد تا روزهای پایانی دولت هاشمی از مدیران آن دولت بوده است و مکرر به تمجید و از رئیس‌جمهور وقت پرداخته است، چه معنا و مفهومی دارد؟

2. زیرسوال بردن اشخاص و افعالی که با تأیید صریح رهبری انقلاب همراه بوده، مانند سلامت هاشمی، خدمات خاتمی، توافقنامه سعدآباد، آیا زیرسوال بردن رهبری نظام نیست؟

3. ارائه آمار نادرست از محیط، نظیر آن‌چه که درباره استقبال چند صدهزار نفری از وی در مشهد گفته شد، با وجود این که آمار مستقبلین از ده‌هزار نفر فراتر نمی‌رفت، آیا نشان‌دهنده توهم ایشان نیست؟

4. چرا با وجود 4 سال قدرت اجرایی کشور و در اختیار داشتن اهرم‌های نظارتی چون وزارت اطلاعات، بازرسی ویژه ریاست‌جمهوری و سازمان حسابرسی، رئیس‌جمهور به تخلفات مورد ادعا رسیدگی نکرده و پرونده آنان را برای رسیدگی به دادگاه اعلام نکرده است؟

5. اظهارات کذب، نظیر ادعای ارسال نامه عذرخواهی بلر نخست‌وزیر انگلیس به ایران در شرایطی که وی به جای عذر‌خواهی علناً ایران را تهدید کرده بود، صرفاً از روی بی‌اطلاعی است یا ایشان تعمداً دروغ می‌گوید؟

6. ادعای اثبات نشدنی نظیر ادعای پیغام آقای هاشمی به پادشاه عربستان درباره سقوط احمدی‌نژاد طی 6 ماه آینده، در حالی که دکتر ولایتی نماینده اعزامی مقام رهبری به عربستان، حامل پیام آقای هاشمی مبنی بر درخواست استقبال گرم از رئیس‌جمهور ایران در عربستان بوده است، چه معنا و مفهومی دارد؟

7. متهم کردن اشخاص غایب، نظیر همسر کرباسچی یا صفایی فراهانی، فرزند ناطق‌نوری و... به رانت‌خواری و کسب ثروت‌های میلیاردی در حالی که این افراد غایب بوده و امکان دفاع از خود را ندارند، با کدام ضوابط شرعی سازگار است و اگر ایشان واقعاً به این حقایق رسیده‌اند، چرا زودتر افشا نکرده‌اند و در آخرین روزهای ریاست‌جمهوری که فرصتی برای پاسخ‌گویی افراد نیست، به فکر افشاگری افتاده‌اند؟

8. فرافکنی در برابر طرح مسایل اقتصادی آقای صادق محصولی، وزیر کشور دولت نهم و ادعای این که ربطی به مسئولیت وی ندارد، در حالی که از قضا فعالیت‌های اقتصادی وی در نیمه دهه هفتاد و در زمان استانداری آقای احمدی‌نژاد در استان اردبیل در این استان صورت گرفته است، به چه معناست؟

9. ادعای این که آقای احمدی‌نژاد بهترین رابطه را با روحانیت دارد، در حالی که با وجود اصرارهای دو سال دفتر رئیس‌جمهور و بارها مصاحبه سقای بی‌ریا، مشاور روحانیون دکتر احمدی‌نژاد، مراجع و علمای برجسته قم حتی حاضر به پذیرش رئیس‌جمهور و دیدار با وی نبوده‌اند، چگونه قابل جمع است؟

10. متهم کردن ناطق‌نوری، رئیس دفتر بازرسی رهبر انقلاب به فساد مالی، آیا زیرسوال بردن سلامت دفتر رهبری نیست؟

11. اتهام زدن به همسر مهندس موسوی درباره مدرک دکترای ایشان در حالی که آقای احمدی‌نژاد که فوق‌لیسانس و دکترای خود را در دوره ریاست بهبهانی، وزیر فعلی راه در دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت و با استفاده از تسهیلات ویژه طی کرده‌اند، چه وجهی دارد؟

12. اشاره به هزینه‌های تبلیغاتی مهندس موسوی در حالی که این هزینه‌ها از سوی احزاب و گروه‌های شناسنامه‌دار سیاسی تأمین می‌شود، اما هزینه‌های سنگین‌تر ستاد دکتر احمدی‌نژاد از سوی اشخاص نامعلوم و با پوشش ستادهای مردمی و بعضاً با استفاده از امکانات دولتی تأمین می‌شود،‌ چه مفهومی به همراه دارد؟

13. متهم کردن جمهوری اسلامی در فاجعه جمعه خونین مکه به انتقال وسایل نامعلوم و مقصر بودن در قطع رابطه با عربستان آیا خیانت به خون شهدای این واقعه و زیرسوال بردن مواضع امام(ره) مبنی بر لزوم برائت از مشرکین نیست؟

14. در صورتی که دکتر احمدی‌نژاد تا بدین اندازه مشتاق به مناظره با هاشمی و خاتمی بوده، چرا از فرصت 4 ساله و امکانات نامحدود صداوسیما که در اختیار وی گذاشته شده بود، برای این موضوع استفاده نکرد و حتی در صورت مخالفت صداوسیما، چرا مناظره‌های علنی در مراکز دانشگاهی تشکیل نداده بوده است؟

15. چرا دکتر احمدی‌نژاد از پاسخ دادن به محور اصلی پرسش مهندس موسوی در ماه‌های اخیر یعنی سرنوشت 300 میلیارد دلار درآمد نفتی طفره رفته و حتی در این مناظره با وجود اشاره موسوی به گزارش دیوان محاسبات، از توضیح درباره آن خودداری کرد؟

16. تکرار دروغ درباره بازیگر بودن مادر ناراضی در فیلم مهندس، موسوی در حالی که اسم و عکس و مشخصات واقعی زن مذکور توسط خود وی اعلام شده و نماینده شهر و کارگردان نیز درباره آن توضیحات شفاف ارائه کرده‌اند، چه معنایی دارد؟

17. در شرایطی که دکتر احمدی‌نژاد در کنفرانس مطبوعاتی خود که از شبکه خبر سیما نیز به صورت زنده پخش شد، رسماً اعلام کرد در صورت دعوت پادشاه عربستان به این کشور سفر می‌کند، چرا اظهار این که ابتدا دعوت شد و بعد ما تمایل خود را اعلام کردیم، چه معنایی دارد؟

18. اعلام ننگین بودن پروتکل الحاقی در حالی که اکثر کشورهای پیشرفته جهان از جمله کشورهای اروپایی هم‌اکنون عضو این پروتکل هستند، چه معنایی دارد؟

19. چرا با وجود انکار هولوکاست توسط دکتر احمدی‌نژاد در سال نخست ریاست‌جمهوری و پرداخت هزینه‌های سنگین، نماینده دولت ایشان در سازمان ملل به قطعنامه تأیید هولوکاست رأی مثبت داد و در اجلاس دوربان نیز هیأت ایرانی از مخالفت با آن خودداری کردند؟

20. آیا ایشان از اظهارنظر آقای مشایی مبنی بر دوستی با مردم اسرائیل، عقب‌نشینی کرده‌اند یا آن که بر اظهار خود در کنفرانس مطبوعاتی مبنی بر این که حرف مشایی حرف دولت است، پافشاری می‌کنند؟

21. در صورتی که ایشان مدعی هستند بیش از روسای‌جمهور گذشته به ایشان توهین و انتقاد شده است،‌ آیا میزان توهین و اتهاماتی که توسط ایشان و سایر مقامات دولتی به منتقدان شده، با سایر دولت‌ها قابل مقایسه است؟

22. با توجه به ادعای آقای احمد‌ی‌نژاد مبنی بر انتشار 320هزار تیتر توهین‌آمیز علیه دولت و با توجه به این که در کل زمان دولت ایشان از آغاز تاکنون حدود هزار شماره روزنامه منتشر شده و اگر 5 روزنامه در همه شماره‌های خود حاوی6 توهین به دولت هم باشند، تنها 30هزار تیتر توهین‌آمیز علیه دولت قابل تولید است، ایشان این آمار 320هزار را از کجا آورده و آیا این آمار هم از جنس استقبال چند صدهزار نفری در مشهد از ایشان است؟

23. با توجه به ادعای دکتر احمدی‌نژاد مبنی بر نبستن هیچ روزنامه‌ای توسط دولت ایشان، روزنامه شرق، مهم‌ترین روزنامه منتقد ایشان چرا دو بار در زمان دولت نهم توقیف گردید و علت تعطیلی روزنامه هم‌میهن و کارگزاران شکایت کدام ارگان دولتی بود؟

24. با توجه به آن که آقای احمدی‌نژاد، مدعی برداشت غیرقانونی 95 میلیارد تومانی دولت مهندس موسوی از خزانه در زمان تعطیلات مجلس شده و این اقدام با حکم حکومتی امام خمینی(ره) صورت گرفته بود، آیا ایشان حکم حکومتی امام خمینی(ره) را غیرقانونی می‌دانند؟

25. زیرسوال بردن عملکرد وزارت ارشاد دولت نهم به چه معناست؟ آیا ایشان نمی‌توانسته وزیر ارشاد را موظف به اجرای سیاست‌های دولت کند، در این صورت با وجود برکناری‌های متعدد مقامات دولتی به علت ناهماهنگی، علت عدم برخورد با وزیر ارشاد چه بوده است؟

26. در رابطه با مسائل آقای کردان با توجه به این که ایشان با دکترای جعلی و نه دکترای بی‌اعتبار دانشگاه آزاد (از نظر دکتر احمدی‌نژاد) از وزارت کار و وزارت نفت دولت نهم حقوق دریافت کرده‌اند، چرا ایشان با آقای کردان پس از اطلاع از تخلفات، برخورد نکرده و تا امروز جناب کردان در دفتر رئیس‌جمهور فعالیت دارد؟


 
comment نظرات ()
 
 
متن مناظره موسوی و احمدی نژاد
نویسنده : رضا - ساعت ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٤ خرداد ،۱۳۸۸
 

متن کامل مناظره را در ادامه مطلب بخوانید.......

 

نقد و بررسی این مناظره را به زودی در این وبلاگ میخوانید


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
فراخوان
نویسنده : رضا - ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸۸
 

سلام

 

همزمان با شروع مناظره تلوزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری این وبلاگ تصمیم گرفته که مناظره ای بین هواداران کاندیداهای برقرار سازد.... در همین راستا از هرگونه پیشنهادی استقبال میشود.....

اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام میشود


 
comment نظرات ()
 
 
ترفند کثیف
نویسنده : رضا - ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ خرداد ،۱۳۸۸
 

طبق دیده ها و شنیده ها ....

 

در بسیاری از نقاط شهر تهران مشاهده شده است که طرفداران و هواداران برخی از کاندیدهای ریاست جمهوری دولت دهم دست به ترفند کثیفی برای کمرنگ جلوه دادن تبلیغات و اعلام برنامه های مهندس میر حسین موسوی زده اند و بنرهای تبلیغاتی و پوسترهای مهندس را پاره میکنند و به جای آن نام محمود احمدی نژاد را می نویسند و پوستر ها و بنرهای تبلیغاتی رئیس فعلی دولت را نصب میکنند...

همچنین شنیده شده که عده ای چماق به دست به ضرب و شتم هوداران موسوی زده اند.....

معنای فضای باز سیاسی و اجتماعی رو کم کم داریم با تعریف جدید دولت مهرورز متوجه میشوید....

دولتی که ادعا میکند در حال حاضر با تلاش بی وقفه اش باعث شده گرانی از بین برود!!! چهره ملی ایران در انظار بین المللی اصلاح شده است !!! همه کشور ها به ایران نه به چشم یک کشور وحشی بلکه یک کشور با فرهنگ نگاه میکنند!!! سطح رفاه در ایران بالا رفته است!!! امید در ملت ایران ایجاد شده است!!!! مشاهیر ایرانی را کسی جرآت غیر ایرانی نسبت دادنشان را پیدا نکرده!!! و....

این مطالب طنز نیستند .....


 
comment نظرات ()
 
 
پیامهای میرحسینی
نویسنده : رضا - ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ خرداد ،۱۳۸۸
 

با رای به موسوی ؛

صداقت آری --- دروغ نه؛

شفافیت آری --- آمارغلط نه؛

تامین اجتماعی آری --- گداپروری نه؛

عزت ملی آری --- ماجراجویی نه؛

شایسته سالاری آری --- باند بازی نه؛

صاحب سرمایه و سواد آری --- وزیر میلیاردی و مدرک جعلی نه؛

 

با آرزوی سر افرازی نام ایران و اسلام در جهان .....

رای هایمان را به نام میرحسین موسوی به صندوق ها خواهیم انداخت ...

 

من چه سبزم امروز و چه اندازه تنم هوشیار است ! نکند اندوهی سر رسد از پس کوه.

به امید خلق حماسه ای سبز در روز ٢٢ خرداد با رای به سید سبز پوش و سبز اندیش مهندس موسوی نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس و یار با وفای خمینی عزیز...

 

فیلسوفی که در صدد آفرینش جهان بنابر تصور خویش است می خواهد همه به فلسفه اش ایمان بیاورند و این همان روا داشتن استبداد بر دیگران است...

(رای ما موسوی)

 

برای انتخاب موسوی نیاز به اراده ملی داریم نه رسانه ملی همه با هم به مرد بی رسانه لبخند بزنیم.

 


 
comment نظرات ()