دنیا 2روزه

 
چند سوال از شیطان
نویسنده : رضا - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٠ اردیبهشت ،۱۳۸٩
 

 

بعضی از مسائل مثل شعور ذاتی هستند و همه میدونن...

حرومزادگی 2 حالت داره یک حالتش همونی که همتون میدونید به چه کسانی اطلاق میشه.که در مورد شخص تو شک دارم این مطلب قطعی باشد اما رد نمیکنم... اما حالت دوم مثل همون شعور میمونه و ذاتی هست...

قبول نداری؟خوب فکر کن ببین تا حالا واسه اینکه خودتو عزیز کنی واسه اینکه تعداد خاطر خواهات رو زیاد معرفی کنی آبروی کسی نبردی؟؟؟تا حالا اسرار کسی رو فاش نکردی؟؟؟تا حالاهیچ گه دیگه ای مثل این مسائل نخوردی؟؟

 

پ.ن : خیلی عوضی هستی آشغال

پ.ن.ن : این مطلب برای شخص خاصی

پ.ن.ن .ن : بعدا بیشتر تعریف میکنم براتون

پ.ن.ن.ن.ن : اعصاب ندارم


 
comment نظرات ()
 
 
آبادان نامه
نویسنده : رضا - ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ،۱۳۸٩
 

جزیره آبادان در طول  دو هزار سال گذشته همواره آباد و متمدن بوده است و در هر دوره ای از تاریخ باستانی ایران نامی به خود گرفته است در دوره اساطیری و افسانه ای به "میسان" بوده در وره عیلامی هخامنشی این جزیره به نام های "مسنه" و "اراکس" خوانده میشد از عصر اشکانی تا زمان اردشیر بابکان ساسانی این شهر به نامها "آنتیوح" "آلکساندر" "تیگریماه" "اسکندریه" "انطاکیه" "هارک خارا" و "اسپاسینو" نامیده میشد که این منطقه را به صورت مرکز استراتژیک نظامی و اقتصادی و بازرگانی دریایی شمال خلیج فارس درآورده و با ضرب سکه های مخصوص بیش از سیصد سال بر منطقه آبادان و خرمشهر و حوالی بصره و کویت حکمرانی نمودند.

اردشیر با قتل بندو آخرین پادشاه دولت مستقل آبادان نام آن را نیز تغییر داد و در دوره ساسانی به آن "استاذآباد اردشیر" یا "کرخ میسان" میگفتند و پایگاه تجاری بازرگانان چینی و هندی عرب و روم بوده است آبادان از عباد (پرهیزکار) است نام باستانی "اوپاتان" که به معنای مرزداران دریایی است نیز گفته ایند اوپاتان (او=آب و پاتان از مصدر پاییدن).

بطلمیوس معروف به پدر جغرافیا در سده 2 میلادی و مارسیان جغرافیدان سده 4 میلادی به ترتین نامعای "آپفانا" و "آپفادانا" را برای آبادان بکار برده اند.احمد مقدسی در باب جغرافیای انسانی عبآدان میگوید: (عبادانی ها شیعیانی متعصب و موحد و مقید بوده اند).

 مردم عبادان با روحیه مهمان نوازی و قناعت خویش شیرین زبان و فهیم و فرهنگ دوست بوه اندتندرویها یی نیز در مذهب و عقاید داشته اند پیامبر اکرم (ص) فرموده است هرکس از شما عبادان را دید در آن رباط بندد زیرا که این شهر مشتی از گل بیت المقدس است توفان نوح آن را بدانجا انداخته روز قیامت به جایتش باز خواهد گشت.(احسن التقاسیم فی معرفه الاقلیم ج 1 ص 163)

امیر المومنین علی (ع)فرموده است چهار شهر از دنیا از بهشت هستند اسکندریه عسقلان عبادان و قزوین(تاریخ گزیده ص 771)


 
comment نظرات ()
 
 
خون میچکد از هنجره من
نویسنده : رضا - ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳۸٩
 

سلام..

 

اینجا چرا کسی با من کاری نداره؟

از بس بی صدا نشستم و کارم رو کردم کم کم حرف زدن داره یادم میره

پس در نتیجه خون میچکد از هنجره ساکت و خشکم


 
comment نظرات ()
 
 
خنده میکنیم
نویسنده : رضا - ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ،۱۳۸٩
 

سلام به سلامتی فعلا مشغول به کار شدیم

اطلاعات تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد


 
comment نظرات ()