دنیا 2روزه

 
شب یلدا
نویسنده : رضا - ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ آذر ،۱۳٩۱
 

قیمت هر کیلوگرم هندوانه در میدان بزرگ تره‌بار 2 هزار و 500 تا 2 هزار و 300 تومان فروخته می‌شود و  در سطح شهر تهران بین 3 تا 4 هزار تومان و بسته به نقاط مختلف شهر عرضه می‌شود

هر کیلوگرم انار در سطح شهر تهران از 2 هزار تومان آغاز و به 4 هزار و 500 تومان هم می‌رسد و البته پیش‌بینی فعالان بازار این است که قیمت این کالا ممکن است در یکی دو روز منتهی به شب یلدا گران‌تر هم بشود

قیمت انگور شاه‌دودی و انواع انگور دیگر در سطح شهر تهران بین هزار و 500 تا 2 هزار تومان عرضه است.

پرتقال تامسون شمال به قیمت هزار و 200 تا هزار و 400 تومان، کیوی هزار و 200 تا هزار و 500 تومان و نارنگی هزار و 100 تا هزار و 400 تومان عرضه می‌شود.

به گزارش فارس پسته فندوقی هر کیلوگرم 24 هزار تومان، پسته اکبری 38 هزار تومان، پسته کله‌قوچی 38 هزار تومان است.

وضعیت تخمه‌ها هم البته بهتر از پسته نیست. تخمه محمودی 11 هزار تومان، تخمه کدو 12 هزار تومان، مغز گردو 36 هزار تومان، تخم کدو گوشتی12 هزار تومان، تخم کدوی مشهدی 11 هزار تومان، تخمه ژاپنی 12 هزار تومان، تخمه آفتابگردان 7 هزار و 600 تومان است.
قیمت دیگر اقلام آجیل هم بدین ترتیب اعلام می‌شود: کشمش سبز 12 هزار تومان، آجیل شیرین مخلوط 30 هزار تومان، مغز فندوق بوداده 28 هزار تومان، مغز پسته خام 52 هزار تومان، آجیل شیرین مغز 36 هزار تومان، آجیل شور مغز 36 هزار تومان، آجیل شور 30 هزار تومان، مغز بادام 32 هزار تومان، بادام کاغذی 24 هزار تومان و بادام هندی 44 هزار تومان عرضه می‌شود.

 

مسئولین جواب بدن که با وجود این قیمتها کسی مثل من که باید میوه و آجیل به عنوان اولین شب یلدا و طبق رسوم و حفظ صله رحم برای خانواده نامزدم ببرم، با این درامد ناچیز و مشکلات مالی مربوط به آماده شدن برای ازدواج، و ذکر این مطلب که قسمتی از این رسم مبارک با توجه به فرهنگ امروز رابطه مستقیمی با آبرو و حفظ شان خانواده خودم و رعایت شان خانواده عروس دارد رو به چه شکل حل کنم ؟؟؟
اگر این مورد نبود که کلا قید شب یلدا رو هم مثل بقیه مراسم میزدم. و به همان لقمه نان بخور نمیر فعلی و گذر زندگی برای نمردن ادامه می دادم.


 
comment نظرات ()
 
 
مدیریت بحران
نویسنده : رضا - ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ آذر ،۱۳٩۱
 

در باب مدیریت بحران این بنده حقیر همین بس که هر بار که با بحرانی مواجه می شوم آن را فی الفور حل کرده و به قولی مدیریت می کنم برای مثال

البته این صحبتها حمل بر خودستایی نباشد اما چه کنیم که ذاتاً مدیر و مدبر آفریده شده ام.

چند روز پیش با سرکار همسر محترم بر سر این موضوع که چرا پسر دایی محترم بنده به من گفت " اینم زن که تو گرفتی، نمیدونه کاخ نیاوران محل زندگی کدام پادشاه بوده" بحث مفصلی در گرفت که نهایتاً منجر به ایجاد بحران گردید.

القصه بحث تا آنجا پیش رفت که من لازم دیدم به نامزد عزیزتر از جانم با فریاد متذکر شوم اینجور مسائل را باید اینگونه حل کرد که هر وقت این مسائل پیش آمد فوراً همانجا به نوعی ناراحتی خود را بروز داده تا مسئله همانجا حل شود و نیازی به ورود شخص شخیص و محترم و والا مقال من پیش نیاید .

خلاصه عرض کنم که این سخنان قصار بنده باعث شعله ور شدن آتش بحران گردید و مجبور شدم از مدیریت نهایی خودم استفاده کنم و آن چیزی نبود جز توسل به شاه کلید غلط کردم و شکر خوردم و به این شیوه این بحران نیز حل شد.

 

پ.ن : توصیه من به همه خانومها اینه که در مواقعی که واقعاً نیازی به دخالت شوهر نیست خودشان تا حد امکان از ورود به این گونه شرایط جلوگیری کنند و با رعایت ادب این اختلافات و سوء تفاهمات رو حل کنند.


 
comment نظرات ()