دنیا 2روزه

 
کلاه برداری
نویسنده : رضا - ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٦ بهمن ،۱۳۸٦
 
سلام...
بالاخره بعد از مدتها دنبال کار گشتن و فرم های سر کاری پر کردن رفتم و و به پیشنهاد یکی از دوستانم به یک شرکت که آگهی استخدام در روزنامه زده بود مراجعه کردم.خودم شخصا به فعالیت این شرکت مشکوک شدم شما نظر خودتون رو بگید ببینم چند نفر با من هم نظرند.
حقوق ما به صورت ثابت ۲۰۰هزار تومان است و کار ما به عنوان کارشناس در نصب لوازم حفاظت الکترونیکی معرفی شده است.رویه شرکت بر این اساس است که از کارکنان غیر متخصصص بهره بگیرد تا در هزینه ها کاهش داده شود.۱۵ روز آموزش داده میشویم و سپس مشغول به کار میشویم . ساعت کاری ما ۵ ساعت در روز است و به طور کلی ۳۰ ساعت در هفته باید در شرکت باشیم ولی تقسیم این ۳۰ ساعت به عهده ی ماست درضمن ۱۰٪ هر قرارداد که کارشناسی کنیم متعلق به ماست.یعنی با این حساب اگر قرار دادهارو هر کدام ۱۰۰ هزار تومانی در نظر بگیریم و اینطور که گفتند حداقل هفته ای ۶ کارشناسی انجام خواهیم داد حقوق ما میشه به عبارتی ۴۴۰ هزار تومان.وسوسه انگیزه مگه نه؟...
اما نکات مشکوک:
۱- هنگام مصاحبه و در اصل توجیه کار به ما گفتند که تا ساعت ۶ بیشتر در شرکت حضور ندارند و اگر سوالی هست الان بپرسید .. در آخر گفتند که ما اگر امشب تا ساعت ۸ شب !! با شما تماس گرفتیم یعنی با استخدامتان موافقت شده است.این در حالی است که با شخص شخیص بنده ساعت ۹.۳۰ تماس گرفتند.یعنی زمانی که شرکت باید تعطیل باشد!!
۲-در مصاحبه تاکید داشتند که زمانی که با شما تماس گرفته شد به این معناست به به طور قطع با استخدام شما موافقند.اما در قراردادی که امروز امضا کردیم نموشته شده بود اعتبار این قرار داد ۱۵ روز است و پس از ۱۵ وز در صورت موافقت قرار داد ۱ ساله تنظیم خواهد شد.
۳-در روز مصاحبه گفتند که فقط ۵ یا ۴ نفر نیاز داند اما امروز بیش از ۱۰ نفر قرار داد امضا کردند
۴- جالب اینجاست که ۱۵ هزار تومان بابت وجه ضمانت از ما دریافت کردند و در قرار داد عنوان شده بود که در صورت عدم امضای قرار داد یکساله این وجه مسترد نخواهد گشت.و البته من چون پول همراهم نبود گواهینامه ام را گرو گرفتند!!!
 
comment نظرات ()